איך תדעו ששעוני הנוכחות שלכם מוגנים מפני התקפות סייבר?

פסקי דין ודיני עבודה

בקרת כניסה ובטחון

תרבות ארגונית

ניהול עובדים

רווחה וחווית עובד

שכר ותגמול

שימור עובדים וטאלנטים

ניהול נוכחות

שעוני נוכחות

גיוס

איך תדעו ששעוני הנוכחות שלכם מוגנים מפני התקפות סייבר?

המלחמה המתמשכת מציבה את כל אזרחי המדינה בפני אתגרים לא פשוטים שלא חשבנו לרגע שנתמודד איתם.

אחד המגזרים שנפגעים באופן משמעותי בחודשי הלחימה הארוכים הם בעלי העסקים והארגונים בארץ.

ניתן לראות את השפעת המלחמה בכל מיני היבטים בעסק, בתזרים ההכנסות, במחסור בכוח אדם מגויס, בעצירה של תהליכי מכירה והתפתחות וכו.

היבט נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא העלייה המדאיגה בתקיפות הסייבר בעקבות המלחמה.

ארגונים ממשלתיים וכן חברות ענק, חשופים בכל עת לאיומי סייבר ולרוב מקבלים מידע ואף יודעים להתכונן ולהתגונן בזמנים המועדים יותר לתקיפות מסוג זה.

אך ארגונים ועסקים קטנים- בינוניים וגדולים לרוב מבצעים את פעולות ההתגוננות הבסיסיות ואפילו לא מודעים לסכנות נוספות שקיימות ויכולות להשפיע על העסק ועל הלקוחות.

אנו, כמומחים בתחומי שעוני נוכחות, בקרה ובטחון רוצים להציף את הסכנה הממשית בימים אלו לתקיפות סייבר בשעוני הנוכחות.

כאשר קיימת פרצה ולו הקטנה ביותר בשעוני הנוכחות ובמערכת ניהול הנוכחות הפועלת בארגון,  כלל המידע חשוף בפני דליפה ופגיעה. במערכות נוכחות משתמשים מאות אלפי אנשים ובהן מוזנים הפרטים הרגישים ביותר של העובדים, כולל יכולת להגיע למערכות השכר בארגון.

כדי לבחון האם הארגון שלכם מוגן ושעוני הנוכחות וכן המערכת הפועלת בארגונכם הינה בטוחה ומוגנת מפני מתקפות סייבר יש לשים לב לדברים הבאים:

  1. האם לשעון הנוכחות בארגונכם קיים ממשק ניהול המוכר לכם?
  2. האם שעוני הנוכחות בארגונכם מקושרים בדרך כלשהי לרשת הארגונית? בחיבור ישיר לרשת/ קישור ישיר למתג ארגוני/ שירותי ענן וכו.
  3. האם תוכנת השעונים שברשותכם הינה בגרסה העדכנית ביותר או שהינה מוגדרת כ- end of life?

במקרים אלו אנו ממליצים לפני הכל לבדוק את סיסמת הגישה לממשק ולבחור בסיסמא חזקה שאינה ברירת מחדל ואינה אחידה לכלל השעונים בארגון.

המלצה נוספת היא שדרוג הגרסה הקיימת לגרסה המעודכנת ביותר, בשיחת טלפון פשוטה לחברה המספקת לכם את שירותי ניהול הנוכחות בעסק, אתם יכולים לקבל מידע רב על מצב הגרסה ויכולות השדרוג שיגנו על העסק שלכם ואף יאפשרו לכם עבודה פשוטה ויעילה יותר.

בנוסף אנו ממליצים, לבדוק כי לא התבצעו שינויים בהגדרות השעון באשר להפניות לכתובות שאינן מוכרות ומזוהות בארגון. ואף לבחון את האפשרות להגביל את הגישה לשעונים לכתובות מסויימות בלבד ולמנוע יכולות גישה חופשית מכל רשת אינטרנט.

 

המלצות אלו, הינם בגדר "עזרה ראשונה" כדי להבטיח כי העסק שלכם והמידע הרגיש ביותר בארגונכם מוגנים ובטוחים מפני מתקפות סייבר.

כדי לקבל מידע נרחב יותר, ולשמוע על אפשרויות נוספות שמעלות את ההגנה והבטחון בארגונכם אנו ממליצים לכם לפנות לחברת ניהול הנוכחות איתה אתם עובדים ולחקור מעט על הנושא.

עולם הנוכחות התקדם בשנים האחרונות באופן חסר תקדים, כיום קיימות מערכות משוכללות שגם יוכלו להקל על עבודתכם היומיומית וגם יוכלו להבטיח עבודה מוגנת ובטוחה, בעניינים רגישים אלו ללא חשש של דליפת מידע רגיש.  כבעלי ניסיון של מעל 30 שנה בתחום, אנו ממליצים לא להישאר מאחור ולהשתדרג למערכות מתקדמות וחדשניות.

 

לכל שאלה, המומחים של זמן אמת ישמחו לתת מידע ולעזור לכם בדיוק המערכות הקיימות שלכם לצרכי העבודה והזמן המשתנים בכל עת.

מאמרים קשורים

עולם משאבי האנוש פתוח לפניכם! בואו ללמוד דברים חדשים שישדרגו את העבודה היומיומית שלכם.

המלחמה המתמשכת מציבה את כל אזרחי המדינה בפני אתגרים לא פשוטים שלא חשבנו לרגע שנתמודד איתם. בין כלל ההתמודדויות החדשות יש לתת את הדעת על העליה המדאיגה בתקיפות הסייבר בעקבות המלחמה. לשם כך, הכנו עבורכם מספר טיפים ושאלות מנחות שיעזרו לכם להיות רגועים ובטוחים ששעוני הנוכחות ומערכות ניהול העובדים שלכם מוגנים מפני תקיפות סייבר וזליגת מידע רגיש.
דילוג לתוכן